Mutas Mutfak

kurumsal

Hakkımızda

Turizm, inşaat, gıda, sağlık, taahhüt ve benzer sektörlerin endüstriyel mutfak, medikal ve soğutma sistemleri ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik üretim yapmak ve hizmet vermek amacıyla 1996 yılında faaliyetlerine başlayan MUTAS kısa zamanda aranılan markalar arasında yerini almayı başarmıştır.
 
 
 
MUTAS faaliyet gösterdiği sektörlerin titizliğinin ve ciddiyetinin ne kadar önem arz ettiğini dikkate alarak üretim ve hizmetlerine ilk günkü istek ve kararlılıkla devam etmektedir. Yıllar boyu belirli zamanlarda ülkemizde ve dünyada yaşanan ekonomik dalgalanmalara rağmen güçlü mali yapısı saye-sinde ayakta kalmayı başarmış ve hatta en kötü zamanlarda bile müşterilerinin bu zor günleri aşmaları için tüm imkânlarını seferber etmiştir.
 
Yılların sağladığı tecrübeyle çıkardığımız sonuç ve buna bağlı "doğru planlama, kaliteli üretim" ilkesiyle büyük küçük tüm müşterilerimize aynı ciddiyet, aynı hassasiyet ve kaliteyle hizmet verme çabamız karşısında gördüğümüz takdirler bize daha da iyisini yapabilmemiz için güç vermektedir.
 
 
 
MUTAS üretim ve satışını yaptığı ürün yelpazesini genişletmek, müşterilerinin ihtiyaçlarının tamamına sorunsuz bir şekilde sahip olmalarını sağlamak amacıyla 2005 yılında sektöründe söz sahibi ticari soğutucular üretimi yapan "NURTEK Ticari Buzdolabı ve Soğutma Sistemleri" firmasını bünyesine katmıştır. Pastane, unlu mamul üreticileri, her türlü gıda üretim ve satıcılarına yönelik buzdolabı ve soğuk oda üretimi yapan NURTEK bu birleşme sonrası gösterdiği gelişmeye bağlı olarak gördüğü yoğun ilgi He bu birlikteliğin ne kadar önemli olduğunu bizlere bir kez daha göstermiştir. Pastane ve unlu mamul üreticilerine yönelik yaptığı çalışmalara ek olarak MUTAS, MUNO marka profesyonel fırınların üretimini de gerçekleştirerek ürün gamma yeni bir marka daha kazandırmıştır. Böylece bu birlikteliğin sağladığı güç He ürünlerin kalitesini daha da arttırmak, maliyetlerini düşürmek aynızamanda daha estetik ve ergonomikyapı kazandırmak amacı He MUTAS, 2007 yılında makine parkuruna bilgisayar (CNC) teknolojisine sahip LVD ve DURMA marka 4 adet yeni makine kazandırmıştır.
 
 
 
MUTAS 2007 yılında taşındığı 4200 m2'lik fabrikasında yaptığı bu yatırımlar sayesinde kalitesini ve çeşitliliğini arttırmanın yanı sıra üretim kapasi-tesini de 2 katına çıkartarak geldiği nokta itibarı He sektörün söz sahibi firmaları He rekabet edecek güce ve tecrübeye ulaşmıştır. Rekabet etmemize rağmen dost olarak gördüğümüz firmaların birçoğuna da fason üretim yapmakta ve makinelerimizi onların kullanımına sunmaktayız.
 
Son yıllarda sağlıkla ilgili kanunlarda yapılan düzenlemeler He medikal sektörüne yönelik üretim ve hizmetlerini arttıran firmamız birçok hastane ve medikal firmasına taahhüt He veya fason olarak yaptığı tamamı yerli üretim ürünlerine gösterilen yoğun talep sayesinde dike ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır.
 
"Müşteri Memnuniyeti" ilkesinin ve sizlerden aldığımız gücün heyecanıyla bugün ulaştığımız noktaya bakmaksızın büyüme ve kalite hedefle-rimize hızla ve kararlılıkla koşmaya devam edeceğiz. Bu yolda bize gösterdiğiniz ilgiye teşekkür eder, tüm dostlarımıza başarılar dileriz...